Amire a világnak szüksége van (4. rész) - Amiért megfizetnek

Bevallom nektek, ebben az egész elgondolkodásban a pályaorientációs előaádásaimon meg az IKIGAI-omon elég nagy szerepe volt annak, hogy – számomra utólag – kiderült, hogy a GINOP-pályázat alapján egyébként ezekért az előadásokért díjazás jár. Azért utólag, mert teljesen elkerülte ez a figyelmemet az adminisztráció során, mert valahogy eszembe sem jutott ez a lehetőség. Hívtak, és ahova hívnak, oda én megyek! Persze, ne gondoljátok, hogy feltétlenül ragaszkodom ahhoz, hogy ingyen dolgozzak, végezzem a feladataimat. Egyáltalán nem gondolom így, és nincs is így. Én úgy gondolkozom, hogy mindaz, ami valahogyan az APPLiA-hoz kötődik, az az én munkaköröm része. Az, hogy a konferenciákon, akár itthon, akár külföldön, bemutassam azt, ha éppen valami értékes, nagyszerű projekttel foglalkozunk, vagy az, hogy Forgó Morgó üzeneteit elvigyem a gyerekekhez iskolákba, nyári táborokba, egyéb rendezvényekre. Meg még akár egy csomó minden más is…

Már régen elrugaszkodtunk attól, hogy a munkaszerződésemben a munkaköröm szigorú listába legyen szorítva, hiszen akkor gyakorlatilag állandóan bővítgethetném, annak megfelelően, hogy éppen milyen új dolgot találunk ki, mibe csapunk bele, mi mindenre bólintok rá. Ez valahogy így alakult az évek során, és azt gondolom, hogy kölcsönösen nagyon jól megvagyunk egymással, mármint az APPLiA és én, ez amolyan „isteni szimbiózis”. Ezt a fogalmat egyébként Tóth Barnabás használta az APPLiA és a Susotázs egymásra találására, most tőle veszem kölcsön. Egyetértek vele, a Susotázs tényleg amolyan isteni szimbiózis volt, amiben az APPLiA mellett „Fanni” is tökéletesen a helyén volt, ahogy legutóbb ecseteltem. De hasonlóan isteni szimbiózisnak gondolom az én létemet az APPLiA-ban. És remélem, hogy a kollégáim is így gondolják 😊

A 2022-es szófiai éves közgyűlésen

Visszatérve a pályaorientációs előadásomhoz: ott tartottam, hogy jelezték, hogy küldjem a számlát. Oké, értem. De milyen számlát küldjek? Appliásat? Vagy egy ilyen előadásban, amely során visszamegyek az egyetememre, a saját személyes gondolataimat, tapasztalataimat átadni, még ha azok az APPLiA-s tapasztalatokat is magukba foglalják, hangsúlyosabb a saját személyem, mint maga az APPLiA? Hol van – egyáltalán van-e – határ köztem és az APPLiA között?

Talán vannak olyanok, akik úgy gondolják, miért kell ennek ilyen nagy feneket keríteni, vagy hogy egy ilyen előadás személyhez kötött, ezért a díjazás is a személynek jár, és ez teljesen egyértelmű. De nekem ezt a lélektúrát végig kellett járnom magamban. Végül úgy döntöttem, hogy megkérdezem a főnökömet, aki megköszönte, hogy megkérdeztem, és azt válaszolta, hogy az egyéni vállalkozásom számlázzon.

Amikor ez így eldőlt, jött a következő kihívás: oké, de az egyéni vállalkozásomban kizárólag a masszázstevékenység van megadva tevékenységi körnek (mivel, hogy arra hoztam létre egy éve). Ezen a tevékenységikör-számon pedig azért mégiscsak érdekes lenne teljesen más témájú előadást számlázni. Egyeztetve a könyvelőmmel kiderült, hogy nyugodtan felvehetek most új tevékenységi kört és számlázhatok ennek alapján, nem baj, hogy már lementek az előadások (mert a számla kiállítását követő 15 napon belül kell ezt legkésőbb megtenni). Szuper, akkor van megoldás. No, de mik legyenek akkor ezek az új tevékenységi körök?

És ez volt az a pont, amikor úgy éreztem, hogy akkor itt most igen, most van itt az idő, hogy átgondoljam, mit is szeretnék – az APPLiA-n túl, mint Mészáros Fanni – csinálni a jövőben. Végül felvettem a mns (máshová nem sorolt) oktatást; ebbe tartozik mindenfajta ismeretterjesztő előadás, akár még egyetemi konzultációk is. Ez azért fontos számomra, mert szeretnék a jövőben is fiatalokkal foglalkozni, és ha lesz lehetőségem, akkor akár egyetemeken külsős előadóként előadásokat tartani. És ha esetleg, történetesen az egyetem – vagy akármilyen szervezet – ezért fizetni is szeretne, akkor ez megoldható legyen. Aztán felvettem a mns szakmai, tudományos, műszaki tevékenységet; elsősorban azért, mert ebbe tartozik pl. a környezetvédelmi tanácsadás, valamint könyvek, játékok stb. elhelyezése kiadóknál, producereknél. Ki tudja, hátha egyszer ilyesmi kategóriák is jól jönnek majd (és nem, senki ne aggódjon, műszaki tanácsot nem tervezek adni senkinek). Valamint – és ez most számomra a leginspirálóbb – felvettem az írói, költői tevékenységet is. Mert az írói terveim most már így nemcsak a fejemben léteznek álomként, hanem ott vannak feketén-fehéren leírva, és egy teáor-számmal azonosítva. Ez így előrelépés és motiváció számomra.

Azért meghagytam a masszázst is, ki tudja, mi hogyan alakul az életemben. Nagyon örülök, hogy van egy ilyen szakma is a kezemben (szó szerint😊), egy ilyen lehetőségem a B-oldalra. Mert, ugye, hátra van még az IKIGAI-ból egy fontos kritérium… Mire is van szüksége ma a világnak…

Masszőrként :)


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Sanyi bá, köszönöm...

Az ötvenhez közeledve

Uszoda